בית חב"ד מירון

ההתרמה נמשכת עד ליעד של 770 תורמים

תורמים מחו"ל – אנא הכניסו 123456790 לשדה תעודת זהות

שמונה שנים מחייו הקדיש, בינתיים, שליח הרבי במירון וציון הרשב"י, הרב יוסף יצחק הלפרין, לפרויקט המיוחד הזה, הקמת בניין בית חב"ד, כהוראת הרבי לבנות בית חב"ד בכל יישוב, ולא רק בית חב"ד, אלא בית חב"ד בדוגמת 770, בית הרבי.

הכול נעשה כדת וכדין: ועד מושב מירון אישר את הקמת בית חב"ד על שטח לבנייה ציבורית שבכניסה ליישוב, "האסיפה הכללית" של האגודה אישרה ואפילו רוב החברים חתמו על מכתב תמיכה. במשך שנים, למרות מניעות ועיכובים, הושקעו כספים רבים בפרויקט שהתקדם עד שאושר במועצה האזורית ועבר את כל שלבי הרישוי, עד קרוב לסיומם.

אלא שהסטרא אחרא ראה בתכנית איום עצום… הפצת מעיינות כזו ונחת רוח כזו לרבי זו בהחלט עליית מדריגה! בעקבות עלילות שפלות ומעצרי שווא, מונו מנהלים חדשים ליישוב המוסתים על ידי קומץ תושבים שעיניהם צרה בפעילות. הם פנו לבית המשפט ותבעו את ביטול ההסכם עם חב"ד!

בד בבד תבעו המתנגדים לסלק את חב"ד מהמתחם בו פעלה בכל שנה בל"ג בעומר, לפנות את חב"ד מחדר פעילות ביישוב, "לעצור את השתלטות חב"ד ברשב"י" ועוד ועוד… לבית חב"ד מירון לא נותרה ברירה אלא לקחת ייצוג משפטי ולהיאבק. מדובר בהוצאות רבות שמצטרפות להוצאות מבצע ל"ג בעומר המגיעות לעשרות אלפי דולרים וכל אלו בנוסף להוצאות השוטפות של הפעילות השנתית…

אנחנו זקוקים לעזרה שלך! במקום עליו אמר הרבי "יש לי רצון עז שישמעו אותי שם", צריכים את התמיכה שלך! וכדאי הוא רשב"י לסמוך עליו…

 

בית חב"ד מירון

במקום המיוחד הזה פועל בית חב"ד מירון בשלל פעילויות עם כל סוגי האוכלוסיות: הנחת תפילין לכ-30 אלף יהודים מידי שנה, שיעורי תורה וחסידות ומניינים לתפילות, עזרה לנזקקים, עריכת התוועדויות חסידיות שוקקות, חלוקת 'ערכות חלאקה' לילדי התספורת, הוצאה לאור וחלוקה של חומרי הסברה יהודיים, כולל אברכים ללימוד חסידות, אחזקת ספריית החסידות ופעילות סביב מעגל השנה בחגים ובשבתות.

דוכן התפילין

בכל יום חול מבוקר ועד ערב (ובערבי שבתות וחגים עד הצהריים) מפעיל הרב אהרן דרוק את דוכן התפילין של בית חב"ד מירון בתוככי ציון הרשב"י. המוני יהודים מגיעים לציון הרשב"י מידי יום ורבים מהם זקוקים למישהו שיעורר אותם להניח תפילין וגם יסייע להם בקיום המצווה. 20 זוגות התפילין של בית חב"ד מירון באים לידי שימוש מלא כל יום, גם אצל יהודים שזו להם הנחת התפילין הראשונה בחייהם. בדוכן מחולקים גם כיפות, עלוני הסברה יהודיים שהופקו במיוחד עבור מבקרי הרשב"י, חוברות "דבר מלכות" ועלוני "שיחת השבוע". גם יהודים שומרי תורה ומצוות נעזרים בדוכן התפילין של חב"ד והוא משמש גם כגמ"ח.

כולל ללימוד חסידות

מידי יום בין השעות 20:00 – 21:30 פועל בהיכל חב"ד שבציון כולל האברכים של בית חב"ד מירון ללימוד פנימיות התורה זוהי תורת החסידות. כעשרה אברכים מיישובי הסביבה לומדים את תורתו של רשב"י בד' אמות של ציונו, מפי ראש הכולל הרב אסף שפיגל הנודע בשיעוריו המרתקים. פעם בחודש מתקיים הרב שפיגל התוועדות חסידים לאברכי הכולל, המהווה אבן שואבת גם לקהל הרחב.

שיעורים, התוועדויות ותפילות

מידי יום ביומו מתקיימים בהיכל חב"ד שבציון הרשב"י שיעורי תורה: שיעור חסידות לפני תפילת שחרית ושיעור ברמב"ם היומי ובספר התניא לאחר התפילה. השיעור המרכזי והגדול מכולם הוא שיעור התניא הקבוע, מידי יום רביעי בערב, המועבר על ידי הרב מנחם מינצברג שניחן בכישרון הסברה מיוחד. לשיעור התניא מגיעים אנשים מכל יישובי האזור והוא מרתק אורחים רבים.

בכל יום בשעה 9:15 מתקיים מניין התפילה המרכזי בנוסח חב"ד בהשתתפות רבים מבני האזור ואורחים. בכל שבת מתקיימת התפילה בשעה 10:00 ולאחריה נערכת התוועדות חסידים. מידי שבת מברכים החודש נערכת התוועדות גדולה במיוחד במשך שעות רבות עם משפיעים אורחים מהשורה הראשונה, בהשתתפות המונים.

תספורת ראשונה? ערכה במתנה!

מנהג ישראל לקיים את "ראשית הגז" של הילדים בני השלוש במירון, על ציונו של רשב"י. להורים ולילדם מחכה "בית חב"ד מירון – ציון הרשב"י" עם "ערכות חלאק'ה" מיוחדות במתנה. בכל ערכה: לוח אל"ף בי"ת ו-12 הפסוקים, דבש ומיני מתיקה. חלק מהמשפחות נעזרות על ידי פעילי בית חב"ד בעריכת הטקס כולו.

פעילות במעגל השנה

פעילות "בית חב"ד מירון – ציון הרשב"י" מקיפה את כל מעגל השנה. לקראת החגים מועברת תמיכה לנזקקים. בראש השנה משתתפים בתפילות עם חב"ד יותר מ-150 איש. בסוכות מקיים בית חב"ד שמחת בית השואבה בחצר הרשב"י בכל לילה מלילות חול המועד ובאחד הלילות "שמחת בית השואבה מרכזית", אלפים נוטלים ד' מינים עם חב"ד ובמקום פועלת "סוכת חב"ד" לכל דכפין. "שמחת תורה" עם חב"ד במירון היא חוויה יוצאת דופן ובמוצאי שמחת תורה, ב"הקפות השניות" משתתפים המונים מכל האזור והשמחה עולה על גדותיה. בחנוכה מודלקות מנורות פומביות בכניסה לציון הרשב"י, בכניסה למירון ובציר התנועה הראשי עכו-צפת. בפורים מתקיים אירוע קריאת המגילה והתוועדות מרכזית. לקראת פסח מחולקות עשרות חבילות מצות שמורה ומועברת תמיכה לנזקקים ובשבועות מובאים הילדים לציון הרשב"י ולבית הכנסת של היישוב לשמיעת עשרת הדברות.

ביטויי קודש על מירון

"בהיותי בארץ ישראל השתטחתי על כל הקברים. אצל קברו של רשב"י הרגשתי כמו "בבית", היינו אוירה של שמחה"

(הרבי ריי"צ סה"ש תרצ"ט ע' 332 בתרגום מאידיש)

"יש לי רצון עז שישמעו אותי במירון"

(הרבי, ערב ל"ג בעומר תשל"ג)

"פלוני סיפר לאבי, הרבי מהורש"ב, שיש יהודים שהולכים לקברו של רשב"י במירון, אך אינם מניחים תפילין. ענה אבי: אם הרב הקדוש רבי לוי יצחק מברדיטשוב היה חי היום, היה עושה מזה נברשת מפוארת"…

(הרבי ריי"צ, סה"ש תרצ"ט ע' 331)

"כשזכיתי לבקר בארצנו הקדושה תובב"א ולהיות – כפי הסגנון החסידי-יהודי בארץ ישראל – אצל הרשב"י ואצל בעלי האידרא קדישא – שמעתי אומרים: – מירון הוא אוהל שמח. כשבאים למירון הופכים לחזקים יותר"

(הרבי ריי"צ, לקוטי דיבורים (בלה"ק) ח"ג ע' 726)

"רשב"י הוא "רבי" שמח, הוא לקח על עצמו כל מה שיהודים יחסרו – חס ושלום – בקיום התורה והמצוות"

(הרבי ריי"צ, לקוטי דיבורים (בלה"ק) ח"ג ע' 726)

"ת"ח ת"ח מקרב ולב עמוק, על שהזכירני על הציונים באה"ק ת"ו. ואחתום בתודה על זה"

(הרבי, 'ימי מלך' ח"ג ע' 1168)

"בל"ג בעומר יעשו את כל הפעולות כרגיל, במירון"…

(הרבי, "מקדש מלך" ח"ג עמ' צו)

"כשהייתי בארצנו הקדושה, שמעתי אנשים מדברים: הייתי אצל הרשב"י ואני הולך אל ר' אלעזר… אם אומרים זאת בתמימות – זהו ענין ההשתטחות"

(הרבי ריי"צ, סה"ש תש"א ע' 121)